1987 yılında kurulmuş Bilgi teknolojileri konusunda deneyimli bir firmanın katılımı ile 2006 Yılının başında, “Aydınlatma teknolojisinde devrim” kabul edilen ”LED’li aydınlatma ürünlerini” temel alan “Rüzgar” ve “Güneş” gibi doğa dostu ve sınırsız enerji kaynaklarını toplumun hizmetine sunabilmek için kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Ledsis LED aydınlatma Sektörüne ilk giren 2 firmadan biridir. Kurulduğu günden itibaren LED aydınlatma konusunda sektörün öncü ve sürükleyici kuruluşlarından olmuş. Yüzlerce üretilen model ürünler sektörde standart hale gelmiş ve birçok firma tarafında kullanılmış- kopyalanmıştır. Birçok sektörün şartnameleri Ledsis tarafından hazırlanmış ve sektörde kabul görmüş ve uygulanmıştır. Sektöre ve Elektrik-Elektronik mühendisliğine Bilgi sağlayıcı ve eğitici görevini sürdürmüş Meslek odalarında bu konuda seminerler düzenlemiştir. Sektöre onlarca teknik eleman yetiştirmiştir Ar-Ge çalışmalarına önem vermiş Ürettiği birçok teknik ürün sektörün ilklerini olmuştur.
•İlk DMX kontrol kartları,
•İlk 2 telli RGB Havuz lambaları,
•İlk 1-10v sürücüleri,
•İlk Dimmler,
•İlk piksel kontrollu sistemler,
•ve en önemlisi ilk ve tek olan TUBİTAK ile birlikte geliştirdiği BİTKİ fotosentez aydınlatma projesi bunlardan bazılarıdır

•Ledsis ‘in Led Aydınlatma sektörü ve Bilgi konusunda önderliği Avrupa Birliğinin Türkiye’ye açtığı 40milyon doları karşılıksız hibe olan 1milyar dolarlık çok düşük faizli TurSEFF -Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman programının Aydınlatma konusundaki tek danışmanı olarak Ledsis’in kurucu ortağı Elektronik Müh.Arif SÖNMEZ seçilmiştir.
•Ledsis ‘‘herkesin bildiği işi yapması’’ prensibi ile ana bayilik ve bayilik sistemi kurmuş, armatür üreten firmalara Led li aydınlatma modülleri üretmiştir.

İlkeleri, Ledsis Sektöre girdiği ilk günden itibaren 3 temel ilkesi olmuştur. 1-Çağımız bilgi-Akıl çağıdır ve Bilgi paylaştıkça çoğalır. Toplumların gelişmesi ancak bilgi ve ortak akıl ile sağlanır. 2-Üretilen ürünlerde maksimum verimlilik ve kalite hedeflenmeli ve bu minimum maliyet ile topluma yansıtılmalıdır. 3-Ülkemiz eski teknolojilerin çöplüğü ve pazarı olmaktan kurtarılıp Aydınlatma konusunda önder ve lider duruma getirilmelidir. Bu üç temel ilke Ledsis’in tüm üretim ve uygulama anlayışlarına yansımıştır.

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish